Styrelse/Kommittéer

Kansli

Björn Aurell

Kanslichef

Tel: 019-17 55 53
Mobil: 070-550 27 10
E-post: bjorn@olff.se

Ansvarsområde: Ekonomi, Personalansvar, marknadsfrågor

Camilla Florén

Domaransvarig

Tel: 019-17 55 51
Mobil: 076-768 18 82
E-post: camilla@olff.se

Ansvarsområde: Domartillsättning, domarutbildning

Christian Lundell

Tävlingsansvarig

Tel: 019-17 55 49
E-post: christian@olff.se

Ansvarsområde: Tävlings -Disciplin och anläggningsfrågor

Daniel Lindahl

Utbildningsansvarig

Tel: 019-17 55 52
E-post: daniel@olff.se

Ansvarsområde: Utbildningsfrågor - spelare & ledare
(distriktslagsverksamhet, läger, ledarutbildningar m.m.), hemsida

Styrelsen

Anette Karhu

Ordförande

Tel: 072-217 17 00
E-post: anette@olff.se

Ansvarsområde: Ordförande

Björn Aurell

Adjungerad sekreterare

Tel: 019-17 55 53
Mobil: 070-550 27 10
E-post: bjorn@olff.se

Georg Barsom

Vice Ordförande

Tel: 070-719 43 35
E-post: georg.barsom@obo.se

Ansvarsområde: Anläggning och Tävlingsfrågor

Egon Harfeldt

Kassör

Tel: 070-766 87 10
E-post: egon@olff.se

Ansvarsområde: Ekonomi och marknadsfrågor

Johan Almgren

Styrelseledamot

Tel: 070-9858787
E-post: johan.a@olff.se

Ansvarsområde: Domarfrågor

Johan Ringaby

Styrelseledamot

Tel: 070-9968399
E-post: johan.r@olff.se

Ansvarsområde: Tävlingsfrågor

Bo Fredriksson

Styrelseledamot

Tel: 070-665 72 73
E-post: bo@olff.se

Ansvarsområde: Evenemang och Tävlingsfrågor

Annika Hallberg

Styrelseledamot

E-post: annika@olff.se

Ansvarsområde: Kommunikationsfrågor

Stefan Hertin

Styrelseledamot

Tel: 070-219 75 90
E-post: stefan@olff.se

Ansvarsområde: Marknadsfrågor

Kjell-Åke Sjödin

Styrelseledamot

Tel: 070-549 76 29
E-post: kjell-ake@olff.se

Ansvarsområde: Utbildning och föreningsutveckling

Tävlingskommittén

Georg Barsom

Ledamot

Tel: 070-719 43 35
E-post: georg.barsom@obo.se

Ansvarsområde: Tävling och Anläggningsfrågor

Christian Lundell

Adj. Sekreterare

Tel: 019-17 55 49
E-post: christian@olff.se

Bo Fredriksson

Ledamot

Tel: 070-665 72 73
E-post: bo@olff.se

Ansvarsområde: Tävling och Evenemangsfrågor

Henrik Håkansson

Ledamot

Tel: 076-398 05 45
E-post: henrikdih@hotmail.com

Ansvarsområde: Tävlingsfrågor

Johan Ringaby

Ordförande

Tel: 070-996 83 99
E-post: johan.r@olff.se

Ansvarsområde: Tävlingsfrågo

Per-Åke Sörman

Ledamot

Tel: 070-567 95 64
E-post: klysna@hotmail.com

Ansvarsområde: Tävlingsfrågo

Karin Sliwinska

Ledamot

Mobil: 070-356 26 08
E-post: karin.sliwinska@lindahl.se

Ansvarsområde: Tävlingsfrågor

Utvecklingskommittén

Kjell-Åke Sjödin

Ordförande

Tel: 070-549 76 29
E-post: kjell-ake@olff.se

Ansvarsområde: Utbildning och föreningsutveckling

Daniel Lindahl

Tjänsteman / Adj. Sekreterare

Tel: 019-17 55 52
E-post: daniel@olff.se

Lars Axelsson

Tel: 070-649 55 69
E-post: lars.axelsson@seb.se

Ansvarsområde: Barn- och Ungdomsfotboll

Håkan Bergström Berglund

E-post: hb018@hotmail.com

Ansvarsområde: Föreningsutveckling

Arne Gerdin

Mobil: 070-875 36 04
E-post: arne.kar@telia.com

Timmy Andersson

Mobil: 0702-283199
E-post: timmyandersson1984@hotmail.com

Ansvarsområde: Tränarutbildning

Domarkommittén

Johan Almgren

Ordförande

Tel: 070-985 87 87
E-post: johan.a@olff.se

Ansvarsområde: Domarfrågor

Camilla Florén

Adj. Sekreterare

Tel: 019-17 55 51
Mobil: 076-768 18 82
E-post: camilla@olff.se

Agneta Björck

Tel: 070-555 67 18
E-post: agnetabjorck@hotmail.com

Anders Hellqvist

Mobil: 073-985 40 99
E-post: anders.hellqvist@orebro.se

Kjell Lysén

Mobil: 070-337 01 08
E-post: kjell.lysen@fncab.se

Mats Östlund

Tel: 070-216 26 40
E-post: m.ostlund@blixtmail.se

Marknadskommittén

Stefan Hertin

Ordförande

Tel: 070-219 75 90
E-post: stefan@olff.se

Ansvarsområde: Marknadsfrågor

Björn Aurell

Adj. Sekreterare

Tel: 019-17 55 53
Mobil: 070-550 27 10
E-post: bjorn@olff.se

Michael J Barsom

Ledamot

Tel: 073-344 22 66
E-post: michael@barsom.com

Ansvarsområde: Marknadsfrågor

Egon Harfeldt

Ledamot

Tel: 070-766 87 10
E-post: egon@olff.se

Ansvarsområde: Marknadsfrågor

Magnus Larsson

Ledamot

E-post: mllarsson009@gmail.com

Ansvarsområde: Marknadsfrågor

Anläggningskommittén

Georg Barsom

Ordförande

E-post: georg.barsom@obo.se

Ansvarsområde: Anläggning och Tävlingsfrågor

Christian Lundell

Adj sekreterare

Tel: 019-17 55 49
E-post: christian@olff.se

Disciplinutskottet

Kjell Wahman

Ordförande

Tel: 070-558 14 83
E-post: kjell.wahman@olff.se

Ansvarsområde: Diciplinärenden

Christian Lundell

Adj. Sekreterare

Tel: 019-17 55 49
E-post: christian@olff.se

Ola Andersson

Ledamot

Tel: 070-657 87 47
E-post: ola.kumla@hotmail.com

Ansvarsområde: Diciplinärenden

Thomas Andersson

Ledamot

Tel: 070-538 24 33
E-post: info@orebrocupen.se

Ansvarsområde: Diciplinärenden

Sten Johansson

Ledamot

E-post: sten.0589.40360@telia.com

Ansvarsområde: Diciplinärenden

Spelarutbildare

Thomas Bengtson

Spelarutbildare ( Pojk )

Tel: 070-798 42 79
E-post: thomas.bengtson@grillska.se

Tony Kihlberg

Spelarutbildare ( Flick )

Tel: 070-979 05 24
E-post: tony@olff.se

Evenemangskommittén

Bo Fredriksson

Ordförande

Tel: 070-665 72 73
E-post: bo@olff.se

Ansvarsområde: Evenemang och Tävlingsfrågor

Björn Aurell

Adj. Sekreterare

Tel: 019-17 55 53
Mobil: 070-550 27 10
E-post: bjorn@olff.se

Daniel Lindahl

Tel: 019-17 55 52
E-post: daniel@olff.se

Majsan Almqvist

Ledamot

Tel: 070-379 82 71
E-post: majsan.almqvist@ahlsell.se

Ansvarsområde: Evenemangsfrågor

Birgitta Östman

Ledamot

Tel: 070-090 15 46
E-post: birgitta.ostman@lansgarden.se

Ansvarsområde: Evenemangsfrågor