Spelprogram - U17 Allsvenskan Södra Nedflyttningsserie

Sortera spelprogram på:

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Juli
2018-07-31 14:00 Örebro SK FK - Falkenbergs FF 3 - 2 22 Behrn Arena
Augusti
2018-08-01 14:00 Malmö FF - IK Oddevold 4 - 2 50 Malmö Stadionområdet plan 7
2018-08-04 14:00 Jönköpings Södra IF - Örgryte IS FF 4 - 1 Jordbrovallen
2018-08-07 19:00 IK Oddevold - Örebro SK FK 3 - 3 56 Thordengården
2018-08-08 14:00 Falkenbergs FF - Jönköpings Södra IF 4 - 2 76 Glommens IP 1
2018-08-08 19:00 IFK Göteborg - Malmö FF 1 - 3 60 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2018-08-12 11:00 Örgryte IS FF - Falkenbergs FF 5 - 1 Hammarviken Arena
2018-08-12 14:00 Jönköpings Södra IF - IK Oddevold 2 - 5 Jordbrovallen
2018-08-16 19:00 IK Oddevold - Örgryte IS FF 2 - 2 82 Thordengården
2018-08-18 14:00 IFK Göteborg - Jönköpings Södra IF 4 - 1 32 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2018-08-19 15:00 Malmö FF - Örebro SK FK 4 - 0 Malmö Stadionområdet plan 7
2018-08-25 13:00 Falkenbergs FF - IK Oddevold 2 - 2 Kristineslätt IP 1
2018-08-26 12:00 Örgryte IS FF - IFK Göteborg 1 - 3 Hammarviken Arena
2018-08-26 14:00 Jönköpings Södra IF - Malmö FF 1 - 3 179 Strömsbergsvallen
September
2018-09-01 12:30 Örebro SK FK - Jönköpings Södra IF 5 - 2 Behrn Arena
2018-09-02 14:00 IFK Göteborg - Falkenbergs FF 9 - 1 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2018-09-02 14:00 Malmö FF - Örgryte IS FF 3 - 3 25 Malmö Stadionområdet plan 7
2018-09-06 19:00 IK Oddevold - IFK Göteborg 2 - 0 Thordengården
2018-09-09 13:00 Falkenbergs FF - Malmö FF 2 - 5 86 Kristineslätt IP 1
2018-09-09 14:00 Örgryte IS FF - Örebro SK FK 4 - 5 36 Hammarviken Arena
2018-09-12 18:00 Örebro SK FK - IFK Göteborg 4 - 1 100 Behrn Arena
2018-09-15 14:00 IK Oddevold - Malmö FF 2 - 4 73 Thordengården
2018-09-15 14:00 Falkenbergs FF - Örebro SK FK 1 - 4 Kristineslätt IP 1
2018-09-16 15:00 Örgryte IS FF - Jönköpings Södra IF 4 - 2 Hammarviken Arena
2018-09-22 16:00 Örebro SK FK - IK Oddevold 3 - 2 50 Behrn Arena
2018-09-23 12:00 Jönköpings Södra IF - Falkenbergs FF 2 - 1 60 Jordbrovallen
2018-09-23 14:00 Malmö FF - IFK Göteborg 2 - 1 Malmö Stadionområdet Hybridplanen
2018-09-29 14:00 IFK Göteborg - Örebro SK FK Kviberg 5 konstgräs
2018-09-29 14:00 IK Oddevold - Jönköpings Södra IF Thordengården
2018-09-30 13:00 Falkenbergs FF - Örgryte IS FF Kristineslätt IP 1
Oktober
2018-10-05 18:30 Örebro SK FK - Malmö FF Behrn Arena
2018-10-07 10:00 Örgryte IS FF - IK Oddevold Hammarviken Arena
2018-10-07 14:00 Jönköpings Södra IF - IFK Göteborg Jordbrovallen
2018-10-14 14:00 IK Oddevold - Falkenbergs FF Thordengården
2018-10-14 15:15 Malmö FF - Jönköpings Södra IF Malmö Stadionområdet plan 7
2018-10-14 17:30 IFK Göteborg - Örgryte IS FF Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2018-10-19 18:30 Falkenbergs FF - IFK Göteborg Kristineslätt IP 1
2018-10-20 14:00 Jönköpings Södra IF - Örebro SK FK Junebäckens IP - Konstgräs
2018-10-21 13:00 Örgryte IS FF - Malmö FF Hammarviken Arena
2018-10-27 14:00 Örebro SK FK - Örgryte IS FF Behrn Arena
2018-10-28 14:00 Malmö FF - Falkenbergs FF Malmö Stadionområdet plan 7
2018-10-28 14:00 IFK Göteborg - IK Oddevold Kviberg 5 konstgräs