Spelprogram - Eksjöhuscup herrar, Cupspel

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Final
2018-10-14 120900031 Vinnare i match 120900030 - Vinnare i match 120900029
Semifinal
2018-09-12 120900029 Vinnare i match 120900026 - Vinnare i match 120900025
2018-09-12 120900030 Vinnare i match 120900028 - Nora BK
Kvartsfinal
2018-08-14 18:30 120900027 FK Bosna 92 Örebro - Nora BK 1 - 3 Örnsro IP
2018-08-16 19:00 120900028 Latorps IF - Örebro SK Björkvallen
2018-08-21 18:45 120900026 Glanshammars IF - IK Sturehov Skölvboslätt IP
2018-08-26 16:00 120900025 Åmmebergs IF - Lillån FK Björkvallen
1/8-final
2018-06-04 19:00 120900017 SMÅ IF - Lillån FK 2 - 7 Tingstadsvallen
2018-06-05 19:00 120900019 IK Sturehov - Yxhults IK 6 - 5 Sörbyvallen Örebro
2018-06-12 19:00 120900021 Finnerödja IF - FK Bosna 92 Örebro 4 - 8 Finnerödja IP
2018-06-21 19:00 120900020 Glanshammars IF - Kumla BK 3 - 1 Skölvboslätt IP
2018-06-24 19:00 120900023 Latorps IF - Scandinavian FC Örebro 5 - 2 Björkvallen
2018-06-28 19:00 120900018 Åmmebergs IF - Vretstorps IF 3 - 2 Björkvallen
2018-06-30 15:00 120900024 IFK Askersund - Örebro SK 3 - 8 Solberga IP
2018-07-01 12:00 120900022 FK Örebro - Nora BK 3 - 8 Norvalla
1/16-final
2018-05-09 19:00 120900004 Åmmebergs IF - Rynninge IK 5 - 4 Björkvallen
2018-05-12 14:00 120900003 Lillkyrka IF - Vretstorps IF 1 - 5 Kärsta IP
2018-05-16 19:00 120900008 Glanshammars IF - Karlslunds IF HFK 8 - 6 Skölvboslätt IP
2018-05-20 12:15 120900016 Vivalla SK - IFK Askersund 1 - 11 Vivalla IP Konstgräs
2018-05-20 14:00 120900013 Örebro SK Söder - Scandinavian FC Örebro 1 - 2 Grönpepparparkens IP A
2018-05-21 19:00 120900001 Sköllersta IF - Lillån FK 2 - 5 Sköllervallen IP
2018-05-21 19:00 120900002 SMÅ IF - Öfvre Adolfsberg FC 4 - 2 Tingstadsvallen
2018-05-21 19:00 120900005 Axbergs IF - Yxhults IK 3 - 4 Dyltavallen
2018-05-21 19:00 120900006 Hidingsta IK - IK Sturehov 3 - 5 Björkviksvallen
2018-05-21 19:00 120900007 Kumla BK - Ervalla SK 2 - 1 Hagavallen
2018-05-27 16:00 120900014 Stene IF - Latorps IF 2 - 10 Hagavallen
2018-05-28 19:00 120900009 Mariebergs IK - FK Bosna 92 Örebro 3 - 5 Mariebergs IP
2018-05-28 19:00 120900010 Finnerödja IF - IF Eker Örebro WO (3 - 0) Finnerödja IP
2018-05-29 19:00 120900011 FK Örebro - IFK Örebro 3 - 1 Hedens IP A
2018-06-03 13:00 120900012 Lekebergs IF - Nora BK 6 - 8 Vretalund