Spelprogram - Träningsmatcher Elit Herr

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2018-01-19 19:00 Örebro SK - FC Linköping City Behrn Arena
2018-01-20 13:00 Malmö FF - Fremad Amager Malmö IP
2018-01-20 13:00 IFK Göteborg - Ålborg Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2018-01-20 14:00 IK Frej Täby - AIK 0 - 1 2 100 Vikingavallen/Täby IP 1
2018-01-20 14:00 Jönköpings Södra IF - Husqvarna FF Herr Tipshallen Elmia, Jönköping
2018-01-20 14:00 IK Sirius FK - GIF Sundsvall 0 - 4 810 Lötens IP Konstgräs
2018-01-20 14:00 IF Brommapojkarna - Athletic Eskilstuna Grimsta IP 1
2018-01-20 15:00 IF Elfsborg - Sarpsborg 1 - 1 Borås Arena, Borås
2018-01-20 16:00 Athletic Eskilstuna - Eskilstuna City FK Inst. Tunavallen
2018-01-23 18:00 BK Häcken - Utsiktens BK 5 - 0 Bravida Arena
2018-01-23 19:00 Örebro SK - Karlslunds IF HFK 4 - 1 Behrn Arena
2018-01-24 13:00 GIF Sundsvall - Östersund 1 - 0 350 Nordichallen
2018-01-24 18:00 Örebro SK - Rynninge IK Behrn Arena
2018-01-25 16:00 IK Frej Täby - Dalkurd FF 1 - 2 229 Vikingavallen/Täby IP 1
2018-01-26 18:30 Malmö FF - Flora Tallinn Malmö IP
2018-01-26 18:30 Östers IF - Husqvarna FF Herr 2 - 2 897 Tipshallen, Växjö
2018-01-27 13:00 Degerfors IF - Carlstad United BK Stora Valla B-plan
2018-01-27 13:00 AIK - Inter Åbo Skytteholms IP 1
2018-01-27 14:00 Trelleborgs FF - IFK Värnamo Vångavallen, Trelleborg D-plan konstgräs
2018-01-27 15:00 BK Häcken - Sarpsborg 3 - 0 Bravida Arena
2018-01-27 15:00 Helsingborgs IF - Mjällby AIF Vikvalla
2018-01-27 15:00 Norrby IF - IS Halmia 5 - 1 Borås Arena, Borås
2018-01-27 15:00 IK Sirius FK - IF Brommapojkarna 1 - 1 312 Lötens IP Konstgräs
2018-01-27 16:00 Halmstads BK - Falkenbergs FF A-Herr Skedalaheds IP 3
2018-01-27 16:00 IFK Göteborg - Stabaeck 3 - 2 2 526 Prioritet Serneke Arena Konstgräs
2018-01-27 16:00 Athletic Eskilstuna - Karlslunds IF HFK Tunavallen
2018-01-28 11:00 Gefle IF FF - Team TG FF 2 - 2 Gavlevallen
2018-02-01 18:00 Örgryte IS FF A-lag - Sävedalens IF 2 - 0 250 Hammarviken Arena
2018-02-02 13:00 Djurgården - Syrianska FC 3 - 1 55 000 Bosön 2 Vinnarhallen
2018-02-02 17:00 Norrby IF - Fredrikstad Inst. Borås Arena, Borås
2018-02-03 13:00 Degerfors IF - IK Brage 2 - 1 172 Stora Valla B-plan
2018-02-03 13:00 Landskrona BoIS A - Lunds BK Senior 4 - 1 Landskrona IP A-plan
2018-02-03 13:00 IFK Värnamo - Husqvarna FF Herr 0 - 0
2018-02-03 13:00 Djurgården - HJK Helsingfors Vikingavallen 1
2018-02-03 14:00 Falkenbergs FF A-Herr - IK Oddevold 1 - 3 Kristineslätt IP 5
2018-02-03 14:00 Trelleborgs FF - Östers IF Vångavallen, Trelleborg D-plan konstgräs
2018-02-03 14:00 IF Brommapojkarna - IK Frej Täby Grimsta IP 1
2018-02-03 14:00 Varbergs BoIS FC - IS Halmia 2 - 0 Påskbergsvallen C
2018-02-03 15:00 Halmstads BK - GAIS Skedalaheds IP 3
2018-02-04 12:30 Athletic Eskilstuna - Syrianska FC Tunavallen
2018-02-04 14:00 Gefle IF FF - Vasalund IF Gavlevallen
2018-02-09 14:00 Djurgården - Assyriska FF Tele2 Arena
2018-02-09 15:00 Östers IF - Mjällby AIF 0 - 2 475 Tipshallen, Växjö
2018-02-10 12:30 Varbergs BoIS FC - Eskilsminne IF Påskbergsvallen C
2018-02-10 13:00 IF Elfsborg - Örgryte IS FF A-lag Borås Arena, Borås
2018-02-10 14:00 IK Frej Täby - Hammarby 3 - 1 1 200 Vikingavallen/Täby IP 1
2018-02-10 14:00 Landskrona BoIS A - Falkenbergs FF A-Herr 1 - 3 Landskrona IP A-plan
2018-02-10 14:00 IK Brage - Gefle IF FF Domnarvsvallen
2018-02-10 15:00 Helsingborgs IF - IFK Värnamo Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2018-02-10 15:00 Djurgården - Bodö/Glimt Tele2 Arena
2018-02-10 15:00 GIF Sundsvall - Levanger FK 0 - 0 Nordichallen
2018-02-10 16:30 Athletic Eskilstuna - Arameisk-Syrianska IF Tunavallen
2018-02-11 13:00 Örebro SK - Degerfors IF Behrn Arena
2018-02-13 16:00 IFK Norrköping FK A-lag - Jönköpings Södra IF Nya Parken
2018-02-13 19:00 IF Elfsborg - Skövde AIK Borås Arena, Borås
2018-02-17 12:00 Örgryte IS FF A-lag - Utsiktens BK Bravida Arena
2018-02-17 16:00 Athletic Eskilstuna - Västerås SK FK A-lag Tunavallen
2018-02-17 16:30 IK Brage - Nyköpings BIS Domnarvsvallen
2018-02-21 15:00 IK Brage - Athletic Eskilstuna 4 - 1 124 Domnarvsvallen
2018-02-24 14:00 IK Brage - Västerås SK FK A-lag 3 - 3 Domnarvsvallen
2018-02-24 16:00 Örgryte IS FF A-lag - Falkenbergs FF A-Herr Valhalla 1 Konstgräs
2018-02-25 15:00 Athletic Eskilstuna - Akropolis IF Tunavallen
2018-03-02 18:00 Landskrona BoIS A - FC Köpenhamn U-23 4 - 0 Landskrona IP F-plan konstgräs
2018-03-03 12:15 Örgryte IS FF A-lag - Fredrikstad Valhalla 1 Konstgräs
2018-03-03 14:00 Falkenbergs FF A-Herr - Mjällby AIF Kristineslätt IP 5
2018-03-06 17:00 Örgryte IS FF A-lag - Grebbestads IF A-lag Bravida Arena
2018-03-07 17:00 Landskrona BoIS A - Athletic Eskilstuna 2 - 2 Landskrona IP A-plan
2018-03-07 18:30 Norrby IF - Ljungskile SK 0 - 2 Borås Arena, Borås
2018-03-09 17:00 IFK Norrköping FK A-lag - Trelleborgs FF 4 - 1 300 Östgötaporten
2018-03-09 18:30 Östers IF - Helsingborgs IF 2 - 3 Tipshallen, Växjö
2018-03-10 00:00 IK Brage - Sandvikens IF 1 - 0 100 Domnarvsvallen
2018-03-10 12:00 Örgryte IS FF A-lag - Varbergs BoIS FC Inst. Hammarviken Arena
2018-03-10 13:00 Halmstads BK - Utsiktens BK Inst. Halmstad Arena
2018-03-10 13:00 Degerfors IF - Åtvidabergs FF Stora Valla B-plan
2018-03-10 13:00 Kalmar FF - Jönköpings Södra IF 1 - 0 274 Gasten IP
2018-03-10 13:00 Landskrona BoIS A - Mjällby AIF 3 - 2 Landskrona IP A-plan
2018-03-10 14:00 IF Brommapojkarna - Vaasa, Finland 0 - 0 50 Grimsta IP 1
2018-03-10 14:00 Varbergs BoIS FC - Utsiktens BK Ankarvallen B
2018-03-10 15:00 Gefle IF FF - Syrianska FC 1 - 0 Gavlevallen
2018-03-10 15:00 GIF Sundsvall - Dalkurd FF 0 - 1 Idrottsparken
2018-03-10 15:00 Halmstads BK - Husqvarna FF Herr Halmstad Arena P1
2018-03-10 16:15 Norrby IF - Carlstad United BK 5 - 1 95 Borås Arena, Borås
2018-03-11 13:00 Falkenbergs FF A-Herr - Raufoss Kristineslätt IP 5
2018-03-11 14:00 Örebro SK - IK Brage Inst. Behrn Arena
2018-03-11 15:00 GAIS - Husqvarna FF Herr Inst. Valhalla 1 Konstgräs
2018-03-13 18:00 Helsingborgs IF - Eskilsminne IF Olympiafältet Plan 10 konstgräs
2018-03-14 18:00 IK Frej Täby - Sollentuna FF 3 - 0 150 Vikingavallen/Täby IP 1
2018-03-14 18:00 Varbergs BoIS FC - Ullareds IK Hedevi 4
2018-03-14 19:00 Degerfors IF - BK Forward Stora Valla B-plan
2018-03-16 17:00 IF Elfsborg - Landskrona BoIS A Borås Arena, Borås
2018-03-16 17:00 IFK Göteborg - IF Brommapojkarna 3 - 0 327 Bravida Arena
2018-03-16 18:30 Östers IF - GAIS Tipshallen, Växjö
2018-03-17 00:00 BK Häcken - Örgryte IS FF A-lag Inst. Bravida Arena
2018-03-17 13:00 Halmstads BK - Trelleborgs FF Halmstad Arena
2018-03-17 13:00 Norrby IF - Syrianska FC Borås Arena, Borås
2018-03-17 14:00 IK Frej Täby - IK Brage Vikingavallen/Täby IP 1
2018-03-17 14:00 Kalmar FF - IFK Norrköping FK A-lag Gasten IP
2018-03-17 15:30 BK Häcken - IK Sirius FK Bravida Arena
2018-03-17 16:00 GIF Sundsvall - Gefle IF FF 2 - 1 Idrottsparken
2018-03-18 13:00 Jönköpings Södra IF - Carlstad United BK Slättens IP
2018-03-18 15:00 Hammarby - IFK Mariehamn Södertälje Fotbollsarena
2018-03-23 17:00 IK Frej Täby - Assyriska FF Vikingavallen/Täby IP 1
2018-03-23 18:00 IK Brage - Karlstad BK 6 - 5 Domnarvsvallen
2018-03-24 12:00 Gefle IF FF - IK Sirius FK Gavlevallen
2018-03-24 12:00 Norrby IF - Utsiktens BK 1 - 0 Borås Arena, Borås
2018-03-24 13:00 Degerfors IF - Husqvarna FF Herr 2 - 1 200 Stora Valla B-plan
2018-03-24 13:00 IFK Göteborg - Örgryte IS FF A-lag Gamla Ullevi
2018-03-24 14:00 Varbergs BoIS FC - IFK Värnamo Inst. Påskbergsvallen C
2018-03-24 14:00 Örebro SK - Athletic Eskilstuna 0 - 0 416 Behrn Arena
2018-03-24 15:00 BK Häcken - Falkenbergs FF A-Herr 4 - 1 Bravida Arena
2018-03-24 15:00 IF Brommapojkarna - Djurgården Grimsta IP 1
2018-03-24 15:00 IF Elfsborg - Halmstads BK Borås Arena, Borås
2018-03-24 16:00 Jönköpings Södra IF - IFK Värnamo 0 - 2 Slättens IP
2018-03-24 16:00 GIF Sundsvall - Vaasa, Finland 2 - 0 Idrottsparken
2018-03-25 14:00 Kalmar FF - Östers IF 3 - 2 236 Gasten IP
2018-03-25 14:00 Ängelholms FF - Landskrona BoIS A Ängelholms IP A-plan
2018-03-25 15:00 GAIS - Trelleborgs FF 2 - 1 1 250 Gamla Ullevi
2018-03-25 15:00 Hammarby - IFK Norrköping FK A-lag Tele2 Arena
2018-03-25 16:00 AIK - Helsingborgs IF Nationalarenan, Friends Arena
2018-03-28 18:00 Varbergs BoIS FC - IK Oddevold Påskbergsvallen C
2018-06-16 15:00 IFK Göteborg - Djurgården Kvarnsvedens IP
2018-06-19 16:00 Ska spelas på en ny plan:
Ekerum Golf och Resort 
Gårdsvägen 22, 38792 Borgholm Kalmar FF - IFK Norrköping FK A-lag
2018-06-20 11:00 Malmö FF - Molde FK Stadion
2018-06-20 19:00 Sandvikens IF - Djurgården 1 - 2 1 200 Jernvallen 2
2018-06-21 13:00 BK Häcken - IF Elfsborg 1 - 2 Bravida Arena
2018-06-21 13:00 Örebro SK - IK Sirius FK Trängens IP
2018-06-21 14:00 AIK - Vasalund IF Karlberg
2018-06-21 17:00 Östersund - GIF Sundsvall 0 - 0 697 Strömsvallen
2018-06-26 15:00 Örebro SK - GIF Sundsvall 2 - 0 Gavlevallen
2018-06-27 13:30 IFK Norrköping FK A-lag - FC Nordsjälland 1 - 3 Östgötaporten
2018-06-28 13:00 IK Sirius FK - Hammarby Studenternas IP 1
2018-06-30 12:00 BK Häcken - Dalkurd FF 2 - 0 Bravida Arena
2018-06-30 14:00 Djurgården - AGF Århus Stockholms Stadion 1
2018-06-30 15:30 Trelleborgs FF - Lyngby BK Vångavallen, Trelleborg A-plan
2018-07-01 13:00 AIK - Flora Tallinn Norrtälje Sportcentrum Konstgräs
2018-07-16 18:30 Halmstads BK - Crystal Palace Örjans Vall
2018-07-20 16:00 Helsingborgs IF - Fremad Amager Höganäs Sportcenter A-plan
2018-07-20 17:00 Örgryte IS FF A-lag - Karlstad BK Havsvallen
2018-07-20 18:00 Östers IF - Jönköpings Södra IF Norrvalla
2018-07-21 13:00 IFK Värnamo - Falkenbergs FF A-Herr Finnvedsvallen
2018-07-21 13:00 Degerfors IF - Norrby IF Stora Valla
2018-07-21 14:00 IK Frej Täby - Täby FK Vikingavallen/Täby IP 1
2018-07-21 14:00 Halmstads BK - Varbergs BoIS FC Örjans Vall
2018-08-04 20:05 Arsenal - Sevilla Nationalarenan, Friends Arena