Tabell och resultat - Div. 4 Damer

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2018-07-05 19:00 Gideonsbergs IF 2 - IF Eker Örebro 2 3 - 0 Önsta IP A
2018-07-01 19:00 GSBK/IFK Lindesberg - Gideonsbergs IF 2 1 - 1 Råssvallen
2018-06-26 19:00 Sala FF - Askersund/Skyllberg 2 WO (3 - 0) Lärkan (konstgräs)
2018-06-26 19:00 Götlunda IF - GSBK/IFK Lindesberg 0 - 3 Götvallen A
2018-06-25 19:00 Forsby FF 2 - Örebro SK Söder 2 1 - 4 Kristinelunds SF 1
2018-06-24 16:00 Adolfsbergs IK 2 - Yxhults IK 3 - 2 Lugnets IP
2018-06-19 19:30 Askersund/Skyllberg 2 - Götlunda IF 5 - 0 Skyllbergsvallen
2018-06-19 19:00 Örebro SK Söder 2 - Sala FF 4 - 0 Grönpepparparkens IP A
2018-06-18 19:00 Yxhults IK - Forsby FF 2 3 - 1 Moabvallen
2018-06-16 17:00 Yxhults IK - Gideonsbergs IF 2 1 - 0 Sköllervallen IP
2018-06-16 13:00 IF Eker Örebro 2 - Adolfsbergs IK 2 2 - 3 Lundby IP A
2018-06-12 19:00 Götlunda IF - Örebro SK Söder 2 0 - 5 Götvallen A
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Örebro SK Söder 2 9 9 0 0 37-4 33 27 4 4 0 0 18-1 17 12 5 5 0 0 19-3 16 15
Sala FF 8 7 0 1 25-9 16 21 4 4 0 0 16-2 14 12 4 3 0 1 9-7 2 9
GSBK/ IFK Lindesberg 9 4 3 2 27-21 6 15 4 2 1 1 16-9 7 7 5 2 2 1 11-12 -1 8
Yxhults IK 9 5 0 4 21-18 3 15 5 4 0 1 10-5 5 12 4 1 0 3 11-13 -2 3
Adolfsbergs IK 2 9 4 1 4 24-18 6 13 5 2 1 2 14-11 3 7 4 2 0 2 10-7 3 6
Forsby FF 2 8 4 1 3 15-13 2 13 4 2 0 2 9-8 1 6 4 2 1 1 6-5 1 7
Askersund/ Skyllberg 2 9 4 0 5 18-20 -2 12 4 3 0 1 13-5 8 9 5 1 0 4 5-15 -10 3
Gideonsbergs IF 2 9 2 2 5 10-19 -9 8 5 1 1 3 7-12 -5 4 4 1 1 2 3-7 -4 4
IF Eker Örebro 2 9 1 1 7 8-26 -18 4 4 1 1 2 6-7 -1 4 5 0 0 5 2-19 -17 0
Götlunda IF 9 0 0 9 3-40 -37 0 5 0 0 5 1-18 -17 0 4 0 0 4 2-22 -20 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2018-08-08 19:00 Sala FF - Forsby FF 2 Lärkan (konstgräs)
2018-08-12 16:00 Sala FF - GSBK/IFK Lindesberg Lärkan (konstgräs)
2018-08-12 16:00 Örebro SK Söder 2 - Askersund/Skyllberg 2 Grönpepparparkens IP A
2018-08-13 19:00 Forsby FF 2 - Adolfsbergs IK 2 Kristinelunds SF 1
2018-08-13 19:00 Gideonsbergs IF 2 - Yxhults IK Önsta IP A
2018-08-14 19:00 Götlunda IF - IF Eker Örebro 2 Götvallen A
2018-08-19 16:00 GSBK/IFK Lindesberg - Örebro SK Söder 2 Fritidsbyn A
2018-08-19 16:00 IF Eker Örebro 2 - Sala FF Lundby IP A
2018-08-20 19:00 Askersund/Skyllberg 2 - Forsby FF 2 Skyllbergsvallen
2018-08-20 19:00 Yxhults IK - Götlunda IF Moabvallen
2018-08-20 19:30 Adolfsbergs IK 2 - Gideonsbergs IF 2 Lugnets IP Konstgräs
2018-08-25 13:00 Sala FF - Yxhults IK Lärkan (konstgräs)