Matcher idag - Örebro Läns Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2019-08-18
Tid Match Resultat Anläggning
Allsvenskan, herrar
15:00 Örebro - BK Häcken Behrn Arena
P19 Div.1 - Region 4
14:00 BK Forward - IFK Haninge Trängens IP Konstgräs
P17 Div.1 - Region 4
16:15 BK Forward - IFK Haninge Trängens IP Konstgräs
P16 Nationell Grupp 4
15:00 BK Forward - Örebro SK FK Trängens IP Konstgräs
SM F17 Mellersta Svealand
13:00 Örebro SK Söder - Hammarby IF FF (2) Ekängs IP, Konstgräs
Div. 5 Herrar
14:00 IFK Hallsberg - SMÅ IF Allévallen, konstgräs
17:15 Hidingsta IK - Ervalla SK Björkviksvallen
Div. 7 Herrar
15:00 Hällefors AIF - Fellingsbro GoIF Hällevi
Div. 4 Damer
13:00 IF Eker Örebro - GSBK Lundby IP A
13:00 IK Sturehov - Gideonsbergs IF 2 Sörbyvallen Örebro
P17/19 (11mot11) Svart
13:00 FC Europe Juniors - Sala FF Bäckby IP
13:00 Nora BK - Kungsör BK Norvalla
14:00 KB Karlskoga FF - Köping FF KEMAB Arena
Reserv Div. 1B höst
12:00 Scandinavian FC Örebro 2 - Latorps IF 2 1 - 1 Universitetet
17:00 Örebro SK Söder/ÖSK FK 2 - Adolfsbergs IK 3 Grönpepparparkens IP B
Reserv Div. 2B-1 höst
17:00 Pålsboda GOIF 2 - HOIF 2 Pålsboda IP
Reserv Div. 2B-2 höst
19:00 Garphyttans IF 2 - FK Örebro 2 Kilsbergsvallen
Reserv Div. 2B-3 höst
17:00 Lillkyrka IF 2 - Glanshammars IF 2 Kärsta IP
P15 Regional Norra
15:00 Skiljebo SK (P15) - Västerås IK (P15) Hamre 2
15:30 Västerås SK FK (P15) - Sunnersta AIF (P15) Solid Park Arena
P15 Regional Östra
11:00 IF Brommapojkarna (P15) - Vasalunds IF (P15) Åkeshovs BP 1
12:00 Djurgårdens IF FF (P15) - Syrianska FC (P15) Hjorthagens IP 1
P15 Regional Västra
11:00 Norrstrands IF (P15) - Örebro SK FK (P15) 3 - 3 ICA Maxi Välsviken Arena
P16/18 (11mot11) 1 Röd höst
14:00 IK Franke 1 - Latorps IF Råby IP 3 (konstgräs)
P15/17 (11mot11) 2 Blå höst
15:00 Fagersta Södra IK 2 - IK Franke 2 Onsjövallen
15:00 FC Europe Juniors - Hovsta IF Svart Uppskj. Bäckby IP
15:00 Irsta IF 1 - Karlslunds IF HFK 1 Klinta IP 1
P15/16 (11mot11) 3 Grön höst
15:00 Lillån FK - IK Sturehov Lillåvallen
16:00 Sköllersta IF - Adolfsbergs IK 2 Sköllervallen IP
P15/16 (11mot11) 4 Grön höst
15:00 Syrianska IF Kerburan - Hallstahammars SK FK Wenströmska IP
18:00 Frövi IK - BK Ett Fyra Fröjevi IP Konstgräs
P15/16 (11mot11) 5 Grön höst
11:00 Västerås SK/GIF/VIK - Örebro SK FK Vit 2 - 9 Blåsbo 1
15:00 IFK Hallsberg FK - Västerås IK 2 Transtensvallen A
15:00 Pålsboda GOIF - Kolsva IF Pålsboda IP
F13/14 (9mot9) 1 höst
15:15 ÖSK Söder 2 Svart - Adolfsbergs IK 1 Ekängs IP 9-1
Flickor 11v11 Blå Höst (VFF/ÖLFF)
14:00 Stora Mellösa-Åsbyvikens IF SMÅ/HOIF - Forsby FF F03-04 Tingstadsvallen
Flickor 11v11 Grön Höst (VFF/ÖLFF)
17:00 Guldsmedsh.-Stråssa BK - Skogstorps GoIF F03-04 Råssvallen
Flickor 9v9 Svart Höst
17:00 KIF Örebro DFF F 05 - Tillberga IK Fotboll F05 /Romfartuna GIF Rosta Gärde A