Spelprogram - Ligacupen U19 Slutspel

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
AIK (U19) Peter Wennberg 0704311209 Svart, Vit, Svart / Gul
Djurgårdens IF (U19) Christofer Augustsson 0735515922 Blårandig, Blå, Blå
Falkenbergs FF (U19) Anders Jensen 034687212 0709384420 gul, vita, vita
FC Trollhättan (U19) Henrik Fridolvsson 0763209924 0763209924 Svart, Svart, Svart
GAIS (U19) Benjamin Westman 0705767378 Grön/svart, Vit, Vit
Hammarby IF (U19) Mikael Hjelmberg 08366600 0703258845 Grönvit, Grön, Vit
IF Elfsborg (U19) Jesper Bengtsson 0703545936 0703545936 Gul, Svart, Gul
IFK Göteborg (U19) Thomas Olsson 0761158117 Blå/Vit randig, Blå, Vit
Jönköpings Södra IF (U19) Stefan Jörgensen 0763263720 Grön, Vit, Vit
Kalmar FF (U19) Johan Steglander 048539396 0704571195 Röd/Vit, Vit
Lunds BK (U19) Anders Persson 0761360026 Gul, Vit, Gul
Mjällby AIF (U19) Jonas Andersson 0709182360 Gul, Röd, Gul
Skövde AIK (U19) Jan Erik Strömberg 0500430221 0725296261 Röd, Röd, Röd
Vasalunds IF (U19) Walid Dahir 0736233817 Röda, Svarta, Röda
Örebro SK (U19) Björn Cervin 019321897 0701731050 Vit, Svart, Vit
Östers IF (U19) Christian Stridh 0703766063 Röd, Blå, Röd
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2015-03-18 17:00 120515002 Hammarby IF (U19) - AIK (U19) 5 - 1 Årsta IP 1
2015-03-18 18:00 120515007 IFK Göteborg (U19) - GAIS (U19) 0 - 1 Skatås 1 Konstgräs
2015-03-18 19:00 120515001 Vasalunds IF (U19) - Djurgårdens IF (U19) 7 - 6 e.s. Skytteholms IP 3
2015-03-18 19:00 120515005 Kalmar FF (U19) - Mjällby AIF (U19) 3 - 0 Loverslunden
2015-03-18 19:00 120515008 Lunds BK (U19) - Falkenbergs FF (U19) 4 - 3 Klostergårdens IP
2015-03-18 19:15 120515003 Örebro SK (U19) - Skövde AIK (U19) 5 - 1 Behrn Arena
2015-03-18 19:30 120515006 IF Elfsborg (U19) - FC Trollhättan (U19) 2 - 1 Borås Arena, Borås
2015-03-18 19:45 120515004 Jönköpings Södra IF (U19) - Östers IF (U19) 2 - 0 Junebäcken
Omgång 2
2015-03-21 14:00 120515011 GAIS (U19) - IF Elfsborg (U19) 1 - 2 Gaisgården 2 Konstgräs 1
2015-03-22 13:00 120515009 Vasalunds IF (U19) - Hammarby IF (U19) 1 - 3 Skytteholms IP 1
2015-03-22 13:45 120515010 Jönköpings Södra IF (U19) - Örebro SK (U19) 2 - 3 Junebäcken
2015-03-22 14:00 120515012 Kalmar FF (U19) - Lunds BK (U19) 7 - 1 Loverslunden
Omgång 3
2015-03-28 19:00 120515013 IF Elfsborg (U19) - Örebro SK (U19) 4 - 5 Behrn Arena
2015-03-28 19:00 120515014 Hammarby IF (U19) - Kalmar FF (U19) 3 - 0 Pettersbergs IP, konstgräs
Omgång 4
2015-03-29 15:00 120515015 IF Elfsborg (U19) - Kalmar FF (U19) 2 - 3 Pettersbergs IP, konstgräs
Omgång 5
2015-03-29 15:00 120515016 Örebro SK (U19) - Hammarby IF (U19) 1 - 2 Behrn Arena