Spelprogram - Ligacupen U17 Slutspel

Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil Färger
AIK (U17) Johnny Gustafsson 0739172854 Svart, Vit, Svart/Gul
Djurgårdens IF (U17) William Strömberg 0734051564 Blårandig, Blå, Blå
GAIS (U17) Joakim Nåfors 0704202853 Grön/svart, Vit, Vit
GIF Sundsvall (U17) Mikael Bengtsson 060153339 0702881534 Blå, Vit, Blå
Halmstads BK (U17) Robert Nordström 0733301003 blå, svart, blå
Helsingborgs IF Akademi (U17) Stefan Jansson 0704199423 röd, blå, röda
IF Brommapojkarna (U17) Andreas Engelmark 0723888986 Röd/Svart, Svarta, Svarta
IF Elfsborg (U17) Tobias Linderoth 0735180282 Gul, Svart, Gul
IFK Göteborg (U17) Eijlert Björkman 0317037304 0761158104 Blå/Vit randig, Blå, Vit
IFK Norrköping (U17) Tony Martinsson 0702992200 Vit, Blå, Vit
Kalmar FF (U17) David Bergqvist 0702053601 Röd/Vit, Vit
Malmö FF (U17) Andreas Georgson 0406690517 0707995819 ljusblå, vit, ljusblå
Skellefteå FF (U17) Klas Nilsson 0706779740 Svart, Svart, Svart
Skiljebo SK (U17) Tomas Borg Svensson 021800901 Gul/svart, Svart, Gul/svart
Örebro SK (U17) Rickard Torstensson 0706672772 Vit, Svart, Vit
Östers IF (U17) Markus Lindberg 0735351386 0735351386 Röd, Blå, Röd
Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2015-03-15 19:00 120535001 Skellefteå FF (U17) - GIF Sundsvall (U17) WO (3 - 0) Electrolux Home Arena
2015-03-18 18:30 120535007 GAIS (U17) - IFK Göteborg (U17) 0 - 3 Gaisgården 2 Konstgräs 1
2015-03-18 18:45 120535003 IFK Norrköping (U17) - Örebro SK (U17) 2 - 3 Östgötaporten
2015-03-18 18:45 120535005 Halmstads BK (U17) - Kalmar FF (U17) 3 - 1 Halmstad Arena
2015-03-18 19:00 120535006 IF Elfsborg (U17) - Östers IF (U17) 5 - 6 Borås Arena 2
2015-03-18 19:00 120535008 Helsingborgs IF Akademi (U17) - Malmö FF (U17) 4 - 2 Olympiafältet Plan 7 Konstgräs
2015-03-18 19:15 120535004 AIK (U17) - Skiljebo SK (U17) 2 - 0 Skytteholms IP 2
2015-03-18 19:30 120535002 IF Brommapojkarna (U17) - Djurgårdens IF (U17) 5 - 4 Grimsta IP 1
Omgång 2
2015-03-21 15:00 120535009 Skellefteå FF (U17) - IF Brommapojkarna (U17) 0 - 6 Glysis Sparbanken Arena
2015-03-21 18:00 120535012 Östers IF (U17) - Helsingborgs IF Akademi (U17) 1 - 3 Värendsvallen
2015-03-21 18:30 120535010 Örebro SK (U17) - AIK (U17) 4 - 2 e.s. Behrn Arena
2015-03-22 14:00 120535011 IFK Göteborg (U17) - Halmstads BK (U17) 4 - 6 e.s. Gamlestadsvallen 2 Konstgräs
Omgång 3
2015-03-28 17:00 120535013 Örebro SK (U17) - Halmstads BK (U17) 3 - 2 Behrn Arena
2015-03-28 17:00 120535014 IF Brommapojkarna (U17) - Helsingborgs IF Akademi (U17) 7 - 1 Pettersbergs IP, konstgräs
Omgång 4
2015-03-29 13:00 120535015 Halmstads BK (U17) - Helsingborgs IF Akademi (U17) 2 - 1 Pettersbergs IP, konstgräs
Omgång 5
2015-03-29 13:00 120535016 Örebro SK (U17) - IF Brommapojkarna (U17) 5 - 2 Behrn Arena