Spelprogram - Eksjöhuscup herrar, Cupspel

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Final
2017-10-03 20:00 120900029 Scandinavian FC Örebro - Vretstorps IF 7 - 6 Kumla IP
Semifinal
2017-09-12 18:00 120900028 Vretstorps IF - Örebro SK FK 4 - 2 Fredriksberg
2017-09-19 19:15 120900027 Örebro SK Söder - Scandinavian FC Örebro 3 - 5 Grönpepparparkens IP A
Kvartsfinal
2017-08-15 20:00 120900023 Scandinavian FC Örebro - Yxhults IK 2 - 1 Pettersbergs IP, konstgräs
2017-08-21 18:45 120900025 Lillån FK - Vretstorps IF 2 - 5 Lillåvallen
2017-08-22 19:15 120900024 Örebro SK Söder - FK Bosna 92 Örebro 3 - 2 Grönpepparparkens IP A
2017-09-06 18:00 120900026 Ervalla SK - Örebro SK FK 3 - 5 Lyckevallen
1/8-final
2017-06-10 16:00 120900021 Vivalla SK - Ervalla SK 8 - 9 Vivalla IP Konstgräs
2017-06-11 15:00 120900020 Lillån FK - IFK Örebro 5 - 3 Lillåvallen
2017-06-14 19:00 120900018 FK Bosna 92 Örebro - Karlslunds IF HFK 3 - 1 Örnsro IP
2017-06-26 19:15 120900017 Örebro SK Söder - IFK Askersund 3 - 2 Grönpepparparkens IP A
2017-06-30 19:00 120900015 IF Eker Örebro - Scandinavian FC Örebro 1 - 4 Lundby IP A
2017-07-01 15:00 120900016 Real Örebro - Yxhults IK 3 - 6 Pettersbergs IP A
2017-07-04 19:00 120900019 Vretstorps IF - Rynninge IK 2 - 1 Fredriksberg
2017-08-14 19:00 120900022 Latorps IF - Örebro SK FK 4 - 7 Björkvallen
1/16-final
2017-05-01 00:00 120900007 Bobby BK - FK Bosna 92 Örebro OW (0 - 3) Hedens IP B
2017-05-08 19:00 120900006 IFK Lindesberg - Karlslunds IF HFK 3 - 5 Fritidsbyn A
2017-05-08 19:00 120900012 Ervalla SK - Nora BK 2 - 1 Lyckevallen
2017-05-08 19:00 120900014 Sköllersta IF - Latorps IF 1 - 4 Sköllervallen IP
2017-05-09 19:00 120900008 SMÅ IF - Rynninge IK 3 - 6 Tingstadsvallen
2017-05-09 19:10 120900010 FK Örebro - IFK Örebro 3 - 5 Hedens IP A
2017-05-15 19:00 120900003 Real Örebro - BK Forward 3 - 0 Trängens IP
2017-05-15 19:00 120900005 Örebro SK Söder - Laxå IF WO (3 - 0) Grönpepparparkens IP A
2017-05-15 19:00 120900013 Vivalla SK - Öfvre Adolfsberg FC 6 - 4 Vivalla IP Konstgräs
2017-05-16 19:00 120900011 Lillån FK - Örebro Syrianska IF 7 - 0 Lillåvallen
2017-05-24 19:00 120900002 Hampetorp-Odensbackens IF - Yxhults IK 2 - 6 Odenvallen
2017-05-25 15:00 120900004 Hovsta IF - IFK Askersund 4 - 7 Dyltavallen
2017-05-27 15:00 120900001 Lekebergs IF - IF Eker Örebro 4 - 6 Vretalund
2017-05-28 17:00 120900009 Hidingsta IK - Vretstorps IF 5 - 6 Björkviksvallen