P98

Distriktsförbundskaptener Pojkar 1998:
Morgan Strandberg, Mejla Morgan, 072-743 41 76
Peder Widlund, Mejla Peder, 073-809 03 43

Målvaktsinstruktör:
Ted Larsson, Maila Ted, 073-526 15 03

Planering:

2015:

7 januari 15.00-16.30 Matchförberedande träning 1 Pettersbergs IP
8 januari 10.00-11.30 Matchförberedande träning 2
Pettersbergs IP
9-11 januari 3 dagar Slutspel Cup Byggnads (match fred+sönd) Jönköping

2014:

21-23 mars
2,5 dag Regionalt läger (Västergötlands FF, Värmlands FF) Sköllersta/Hallsberg
28-30 mars
3 dagar Scandiccupen Gävle
19 oktober
13.00 Matchsamling:
Östergötlands FF-Örebro Läns FF
Motala Idrottspark (konstgräs)
29 oktober
09.00-11.00 samt 14.00-16.00 Förberedelscamp Kumla IP
31 oktober
14.00 Matchsamling:
Värmlands FF -Örebro Läns FF
Kristinehamn
3 november 20.00-22.00 Förebredelseträning Pettersbergs IP
5 november 20.00-22.00 Förberedelseträning Pettersbergs IP
7 november
19.00

Cup Byggnads - gruppspel match 1: Örebro-Södermanland

Kumla IP
9 november 13.00 Cup Byggnads - gruppspel match 2: Östergötland-Örebro
Kumla IP
10 december Matchförberedande samling Lugnets IP
14 december 15.00 Örebro Läns FF-Bohusläns FF Lugnets IP
28 december Teoretisk samling ÖSK Ungdoms klubbhus
2013
januari 2013 Föreningsbesök DFK
februari 2013 Föreningsbesök DFK
16 februari 2013 Matchsamling Match mot Östergötland Norrköping
23 mars 2013 Distriktscamp 17.30-19.00 Kumla
14 april 2013 Distriktscamp 9-11 & 13-15 Trängens IP
15 april 2013 Distriktscamp 15.00-16.30 Kumla IP
1 maj 2013 Distriktcamp 4 Distriktslagssamling
8-11 maj 2013 Götalandsläger Götalandsläger Halmstad
20 juni 2013 Distriktscamp 5 Distriktslagssamling vakant
27 juni 2013 Distriktscamp 6 Distriktslagssamling vakant
30 juni- 5 juli 2013 Elitläger Elitläger Halmstad
19 okt 2013 Distriktscamp 7 Vakant

Vakant

9 Nov
2013 Distriktscamp 8
Vakant Vakant
2012
17-19 aug 2012 Spelarutbildningsläger fred-sönd
12-14 okt 2012 Höstläger 2 heldagar inkl övernattning Vretstorp
13-nov 2012 Matchsamling Karlslund Arena

Spelarförteckning till Cup Byggnads 20141107-20141109:
1. Gustav Franck IF Elfsborg
16. Jack Meehan Örebro SK
2. Mikael Issa BK Forward
3. Georg Shamon BK Forward
4. Alex Hahne Örebro SK
5. Viktor Fransilla Örebro SK
6. Gabriel Fernsten Örebro SK
7. Marcus Karlsson Örebro SK
8. Mattias Persson Örebro SK
9. Tidjani Diawara IFK Norrköping
10. Kevin Johansson Örebro SK
11. Almin Masic Örebro SK
12. Simon Danielsson IFK Kumla
13. Rodin Deprem Rynninge IK
14. Oscar Lado Rynninge IK
15. Pontus Åberg IFK Kumla
17. Joel Bengsson IFK Kumla
18. Burin Jankeaw Örebro SK