Matcher idag - Örebro Läns Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2019-09-21
Tid Match Resultat Anläggning
Div 3 Västra Svealand, herrar
15:00 Grythyttans IF - Yxhults IK Grythyttans IP
P19 Div.1 - Region 4
14:00 BK Forward - IFK Aspudden-Tellus Trängens IP Konstgräs
P16 Nationell B4
13:00 Karlslunds IF HFK - Athletic FC Eskilstuna Karlslund Arena
Svenska Spel F19 Södra
14:00 KIF Örebro DFF - IFK Kalmar Behrn Arena
Girls Futsal Cup - Grupp 1
12:20 Adolfsbergs IK - Kungsgårdens SK 0 - 0 Solnahallen A
14:00 Adolfsbergs IK - Vasalunds IF Solnahallen B
Division 2 mellersta Svealand Damer
12:00 Sköllersta IF - Norrby SK Sköllervallen IP
14:00 IFK Hallsberg FK - IFK Västerås FK Allévallen, konstgräs
Div. 4 Herrar
15:00 FK Bosna 92 - FC Örebro Nordic Örnsro IP
15:00 IF Eker Örebro - Lillån FK Lundby IP A
15:00 IFK Lindesberg - Kumla BK Fritidsbyn A
15:00 IFK Örebro - Latorps IF Brickebackens IP
15:00 Vretstorps IF - IK Sturehov Fredriksberg
16:00 IFK Askersund - Scandinavian FC Örebro Solberga IP
Div. 6 Herrar
11:00 Finnerödja IF - Åmmebergs IF 1 - 3 Finnerödja IP
11:00 FK Örebro - Östansjö IF 1 - 1 Hedens IP A
11:00 Lekebergs IF - Frövi IK 2 - 1 Vretalund
11:00 Stene IF - Vivalla SK 2 - 5 Hagavallen
Div. 7 Herrar A-Slutspel
11:00 Pålsboda GoIF - Garphyttans IF Pålsboda IP
13:00 Hovsta IF - Bobby BK Hovsta IP
Div. 7 Herrar B-Slutspel
11:00 Hällefors AIF - Fellingsbro GoIF WO (3 - 0) Hällevi
11:00 Järnboås IF - Fjugesta IF 3 - 2 Järnboås IP
Div. 4 Damer
11:00 GSBK - Gideonsbergs IF 2 3 - 2 Råssvallen
Damer 7mot7
13:00 Stene IF - Mosjö SK Hagavallen 7-1
P17/19 (11mot11) Svart Höst
13:00 IK Oden - KB Karlskoga FF Brandthovda A
P15 Regional A Norra
14:30 Dalkurd FF (P15) - IFK Eskilstuna (P15) Österängens IP
P15 Regional A Södra
14:00 AIK FF (P15) - Vasalunds IF (P15) Skytteholms IP 3
P16/18 (11mot11) 1 Röd höst
15:00 Gideonsbergs IF Blå - IFK Kumla Önsta IP B
15:00 Västerås IK 1 - Fagersta Södra IK 1 Apalby 1
P15/16 (11mot11) 3 Grön höst
15:00 Adolfsbergs IK 2 - Irsta IF 2 Lugnets IP
15:00 Lillån FK - Sala FF Lillåvallen
P15/16 (11mot11) 4 Grön höst
12:00 Frövi IK - Syrianska IF Kerburan Fröjevi IP Konstgräs
12:00 Karlskoga SK - IK Franke 3 Uppskj. Stråvallen
15:00 BK Ett Fyra - Karlslunds IF HFK 2 Vivalla IP Konstgräs
P15 Regional B Västra
11:00 Karlstads BK (P15) - Skiljebo SK (P15) 1 - 1 Våxnäs IP
13:00 FBK Karlstad (P15) - IK Sturehov (P15) Örsholmens IP
P15 Regional B Östra
16:40 IK Sirius FK (P15) - IK Huge (P15) Österängens IP
P13/14 (9mot9) 1 höst
12:00 Rynninge IK Vit - BK Forward 1 Pettersbergs IP 9-1
P13/14 (9mot9) 2S höst
14:00 BK Forward Svart - Skyllbergs IK Vit Trängens IP 9-1
P13/14 (9mot9) 2N höst
11:00 IK Sturehov 1 - Hovsta IF Sörbyvallen Örebro 9-1
11:00 ÖrebroSyrianska IF Ungdom - Hällefors AIF 4 - 3 Hedens IP 9-1
13:00 Örebro SK FK 2 Vit 1 - Glanshammar/Lillkyrka Gul Ekängs IP 9-1
P13/14 (9mot9) 3S höst
11:00 BK Forward Orange - IFK Kumla Vit Trängens IP 9-1
11:00 IFK Hallsberg FK 2 - Lillån FK 1 Transtensvallen 9-2
11:00 Latorps IF 1 - IFK Lindesberg 1 Blå Björkvallen 9-1
14:00 KB Karlskoga - Fjugesta IF 2 Kanalplan
P13/14 (9mot9) 3N höst
14:00 Adolfsbergs IK 2 Svart - Grythyttans IF/Hällefors Lugnets IP 9-1
15:00 Örebro SK FK Röd - Nora BK 2 Ekängs IP 9-1
P13/14 (9mot9) 4S höst
11:00 Karlslunds IF HFK 2 Vit - Lillån FK 3 Rosta Gärde 9-1
P13/14 (9mot9) 4N höst
11:00 IFK Örebro - Mariebergs IK 1 Brickebackens IP 9-1
P12 (7mot7) 2 höst
10:00 Adolfsbergs IK Röd - Glanshammars IF Lugnets IP 7-3
10:00 Lillån FK - Karlslunds IF HFK Blå Lillåvallen 7-1
10:00 Nora BK - Vivalla SK Lillåvallen 7-2
10:00 SMÅ IF - Hovsta IF Lugnets IP 7-4
11:20 Glanshammars IF - SMÅ IF Lugnets IP 7-4
11:20 Hovsta IF - Vretstorps IF Lugnets IP 7-3
11:20 Karlslunds IF HFK Blå - Nora BK Lillåvallen 7-2
11:20 Vivalla SK - Laxå IF Lillåvallen 7-1
12:40 Laxå IF - Lillån FK Lillåvallen 7-1
12:40 Vretstorps IF - Adolfsbergs IK Röd Lugnets IP 7-3
P12 (7mot7) 4 höst
13:40 IK Sturehov Vit - Fellingsbro GOIF Sörbyvallen Örebro 7-1
15:00 Fellingsbro GOIF - Mariebergs IK Sörbyvallen Örebro 7-1
16:20 Mariebergs IK - IK Sturehov Vit Sörbyvallen Örebro 7-1
P11 (7mot7) 1 höst
10:00 Adolfsbergs IK Svart - IK Sturehov Röd Trängens IP 7-2
10:00 BK Forward Gul - Hovsta IF Sörbyvallen Örebro 7-2
10:00 BK Forward Svart - Laxå IF Trängens IP 7-1
10:00 IK Sturehov Blå - Karlslunds IF HFK Blå Sörbyvallen Örebro 7-1
11:20 Hovsta IF - Adolfsbergs IK Grön 1 Sörbyvallen Örebro 7-1
11:20 IK Sturehov Röd - IFK Kumla Vit Trängens IP 7-1
11:20 Karlslunds IF HFK Blå - BK Forward Gul Sörbyvallen Örebro 7-2
11:20 Laxå IF - Adolfsbergs IK Svart Trängens IP 7-2
12:40 Adolfsbergs IK Grön 1 - IK Sturehov Blå Sörbyvallen Örebro 7-1
12:40 IFK Kumla Vit - BK Forward Svart Trängens IP 7-1
P11 (7mot7) 4 höst
10:00 Adolfsbergs IK Grön 2 - Östansjö IF Sköllervallen IP 7-1
10:00 HOIF - IF Eker Örebro Vit Sköllervallen IP 7-2
11:20 Adolfsbergs IK Grön 2 - HOIF Sköllervallen IP 7-1
11:20 Östansjö IF - Sköllersta IF Sköllervallen IP 7-2
12:40 Sköllersta IF - IF Eker Örebro Vit Sköllervallen IP 7-1
14:00 IFK Kumla Blå - IFK Lindesberg 1 Hagavallen 7-1
14:00 SMÅ IF - IFK Lindesberg 2 Hagavallen 7-2
15:20 IFK Lindesberg 1 - SMÅ IF Hagavallen 7-2
15:20 IFK Lindesberg 2 - IFK Kumla Blå Hagavallen 7-1
P10 (7mot7) 4 höst
09:40 IK Sturehov Vit - Fellingsbro GOIF Sörbyvallen Örebro 7-3
09:40 Pålsboda GOIF - Ervalla/Axberg Sörbyvallen Örebro 7-4
10:00 Nora BK 1 - IFK Askersund 2 Ängarna 7-1
10:00 Nora BK 2 - IFK Askersund 1 Ängarna 7-2
11:00 Fellingsbro GOIF - Pålsboda GOIF Sörbyvallen Örebro 7-4
11:00 IFK Kumla Blå - Adolfsbergs IK Blå Sörbyvallen Örebro 7-3
11:20 IFK Askersund 1 - Nora BK 1 Ängarna 7-1
11:20 IFK Askersund 2 - Nora BK 2 Ängarna 7-2
12:20 Adolfsbergs IK Blå - IK Sturehov Vit Sörbyvallen Örebro 7-3
12:20 Ervalla/Axberg - IFK Kumla Blå Sörbyvallen Örebro 7-4
F13/14 (9mot9) 1 höst
11:00 IFK Hallsberg FK 1 - ÖSK Söder 2 Svart Transtensvallen 9-1
11:00 ÖSK Söder 1 - Rynninge IK/Glanshammar 1 Ekängs IP 9-1
14:00 Rynninge IK - Adolfsbergs IK 1 Pettersbergs IP 9-1
F13/14 (9mot9) 3 höst
11:00 Adolfsbergs IK 3 - Rynninge/Glanshammar 3 4 - 0 Lugnets IP 9-1
11:00 KIF Örebro DFF 3 - Garphyttans IF Röd Rosta Gärde 9-3
F10/12 (7mot7) 1 höst
10:00 IFK Kumla Röd - ÖrebroSyrianska IF Ungdom 1 Kumla IP 7-1
10:00 IK Sturehov 1 Blå - Hovsta IF 1 Kumla IP 7-2
11:20 Hovsta IF 1 - KIF Örebro DFF 1 Kumla IP 7-1
11:20 ÖrebroSyrianska IF Ungdom 1 - IK Sturehov 1 Blå Kumla IP 7-2
12:40 KIF Örebro DFF 1 - IFK Kumla Röd Kumla IP 7-1
Träningsmatcher Örebro Fotboll
15:00 Karlslunds IF HFK (P14) - IFK Haninge (P14) Karlslund Arena
Flickor 11v11 Blå Höst (VFF/ÖLFF)
11:00 KIF Dff04/Garphyttan - Forsby FF F03-04 0 - 5 Rosta Gärde B
Flickor 11v11 Grön Höst (VFF/ÖLFF)
14:00 Guldsmedsh.-Stråssa BK - Arboga Södra IF F03-04 Råssvallen