Sanktionerade Cuper

Futsal:

Höstlovscupen 26 okt. - 2 nov. 2019 (Dam, P7-14,F7-14)
Arrangör: Skylllbergs IK

ICA Allé Cup 27 okt. 2019 (Dam)
Arrangör: IFK Hallsberg

Lekebergs Sparbank Cup Vinter 29 nov. - 1 dec. 2019 (P05,06,07,09/10, F06/08, F09/10)
Arrangör: Fjugesta IF
André Öhrn, 070-281 36 89, andre_ohrn@live.se

GlobalCare Futsalcup 26 december 2019 (Herr)
Arrangör: Laxå IF
Stefan Holmberg, 0584-101 53, laxaifstefan@telia.com

Örebrocupen 27-30 december 2019 (F10-15, P10-15)
Arrangör: Örebroalliansen (AIK,BKF,KIF,ÖSK)
Marino Rahmberg, 073-936 32 60, marino.rahmberg@orebrocupen.se

Nyårscupen 2-6 januari 2020 (P2007-2012, F2010)
Arrangör: Laxå IF
Stefan Holmberg, 0584-101 53, laxaifstefan@telia.com

Odencupen 4-6 januari 2020 (P10,12,15,Dam-Sen, F17,14,12,10)
Arrangör: HOIF
Tony Olsson, 070-757 77 08, tony.olsson@orebro.se

AIF-Cupen 11 jan. 2020 (Herr)
Arrangör: Adolfsbergs IK

Ladies Night Cup 18 januari 2020 (Sen. Dam)
Arrangör: Örebro Futsal Club
Leif Järnkvist, 076-551 12 58, leif.jarnkvist@orebro.se

ÖrebroSyrianska Cupen 1-2 februari 2020 (F07,08,09,10)
Arrangör: ÖrebroSyrianska IF Ungdom
Jakop Alp, 070-626 97 36, jakopalp@gmail.com

Gunnar Börjels minnescup 2 februari 2020 (Herr)
Arrangör: Hällefors AIF
Bary Nehad, 072-012 93 54, barynehad@hotmail.de

Minicupen 2020 8-9 feb. 2020 (P2011, F2010/2011, F2012/2013)
Arrangör: Lillån FK
Henrik Gustafsson, 073-966 75 98, henrik140@gmail.com

Kåbemattan Cup, 29 feb. - 8 mars 2020 (P8,9,10,11,12, F9,10)
Arrangör: Lekebergs IF
Thomas Berg, 070-584 20 89, thomas.berg@live.se

ÖBO-Cupen 10 april 2020, (P7-9, F7-9)
Arrangör: Vivalla SK
Hussein Fawaz, 076-945 39 33, hussein.fawaz@orebro.se

Fotboll:

Karlslundscupen vår 13-22 mars 2020 (P14, P15)
Arrangör: Karlslunds IF HFK
Andreas Östby, 019-26 46 85, andreas.ostby@karlslund.nu

Adolfsbergscupen 5 april 2020 (P10)
Arrangör: Adolfsbergs IK
Jonas Renner, 070-398 48 87, jonaz_nt@hotmail.com

ICA Supermarket Cup Laxå 25-26 april 2020 (P7-12, F10)
Arrangör: Laxå IF
Stefan Holmberg, 0584-101 53, laxaif@telia.com

Folkpool Cup 1-3 maj 2020 (P7-12, F9-10)
Arrangör: Lekebergs IF
Thomas Berg, 070-584 20 89, thomas.berg@live.se

ÖrebroSyrianska Cupen 23-24 maj 2020 (P7-12, F9-13)
Arrangör: ÖrebroSyrianska IF Ungdom
Afrem Celik, 070-186 70 01, afrem.celik@orebrosyrianska.com

Svampencupen 23-24 maj 2020 (P8-11, F8-11)
Arrangör: Rynninge IK
Anna Philipsen, 073-637 62 11, anna.philipsen@rynningeik.se

Hovet Cup 27-28 juni 2020 (P7-12, F7-12)
Arrangör: IK Sturehov
Micael Jonsborg, 079-313 90 13, iksturehov@outlook.com

Elite Hotel Cup 20-25 juli 2020 (F17, F15)
Arrangör: ÖSK Ungdom
Magnus Burklint, 070-289 25 45, event@oskungdom.nu

Örebrocupen 31 jul-2 aug (P13-15, F13-16 samt 15-16 aug 2020 (P9-12,F9-12)
Arrangör: Örebroalliansen (AIK,BKF, KIF, ÖSKU)
Marino Rahmberg, 073-936 32 60, marino.rahmberg@orebrocupen.se

Forwardcupen 7-9 augusti 2020 (P10-17, F11-16)
Arrangör: BK Forward
Thomas Andersson, 070-538 24 33, thomas@bkforward.se

Transtenscupen 8-9 augusti 2020 (P7-14, F7-14)
Arrangör: IFK Hallsberg
Johan Brcic, 070-300 13 16, johan.brcic@hotmail.se

Thomas Nordahl Cup 3-4 okt., 10-11 okt. 2020 (P2006-2013, F2006-2013)
Arrangör: ÖSK Ungdom
Helena Danielsson Bergström, 073-631 95 61, event@oskungdom.se

Karlslundscupen höst 16-25 oktober 2020 (P13, P14)
Arrangör: Karlslunds IF HFK
Andreas Östby, 019-26 46 85, andreas.ostby@karlslund.nu