Matchändringar - Örebro Läns Fotbollförbund

Visa ändringar för tävling
Matchändringar
Datum Match Ändrades
P19 Div.1 2020 - Region 4 (Grupp 1)
2020-08-02 14:00 BK Forward - Athletic FC Eskilstuna 2020-07-03 10:23
P16 Nationell Grupp 4
2020-08-01 14:00 Örebro Syrianska IF - Syrianska FC 2020-06-29 10:27
2020-08-15 14:00 Örebro Syrianska IF - IFK Norrköping FK 2020-06-29 10:28
2020-08-30 16:00 Örebro Syrianska IF - IFK Haninge 2020-06-29 10:29
P19 Ligacupen Finalspel
2020-07-21 17:00 BK Häcken (P19) - Malmö FF (P19) 2020-07-03 13:08
2020-07-28 16:00 IF Brommapojkarna (P19) - Hammarby IF (P19) 2020-07-02 12:51
P17 Ligacupen Finalspel
2020-08-01 14:30 AIK (P17) - IF Brommapojkarna (P17) 2020-07-01 09:03
P16 Ligacupen Finalspel
2020-07-25 15:00 BK Häcken (P16) - Östers IF (P16) 2020-07-03 13:09
Div. 7 Norra Herrar
2020-08-14 19:00 Glanshammars IF - GSBK 2020-06-29 09:18
2020-08-28 19:00 Glanshammars IF - Bobby BK 2020-07-01 09:18
Div. 3 Damer
2020-08-17 19:00 Norrby SK - IK Sturehov 2020-06-30 15:34
2020-09-03 19:00 IK Sturehov - Scandinavian FC Örebro 2020-07-01 10:29
Reserv Div. 1B höst
2020-08-16 17:00 Latorps IF 2 - Örebro SK Söder / Örebro SK FK 2 2020-07-01 08:20
2020-08-30 14:00 Scandinavian FC Örebro 2 - Adolfsbergs IK 2 2020-06-29 09:33
2020-09-07 19:00 Adolfsbergs IK 2 - Örebro SK Söder / Örebro SK FK 2 2020-06-29 09:35
2020-09-14 19:00 Adolfsbergs IK 2 - Latorps IF 2 2020-06-29 09:34
2020-09-14 19:00 Örebro SK Söder / Örebro SK FK 2 - Scandinavian FC Örebro 2 2020-06-29 09:34
2020-09-20 17:00 Latorps IF 2 - Vretstorps IF 2 /Östansjö 2020-07-01 08:20
Reserv Div. 2B Södra höst
2020-09-13 16:00 Sköllersta IF 2 - HOIF 2 2020-06-30 13:55
2020-09-14 19:00 Pålsboda GOIF 2 - Laxå IF 2 2020-06-30 13:55
2020-09-20 16:00 SMÅ IF 2 - Östansjö IF 2 2020-06-30 13:55
Reserv Div. 2B Norra höst
2020-08-30 17:00 Mariebergs IK 2 - Frövi IK 2 2020-06-29 09:47
2020-09-07 18:15 Ervalla SK 2 - Mariebergs IK 2 2020-06-29 09:48
2020-09-07 18:15 Frövi IK 2 - Lillkyrka IF 2 2020-06-29 09:48
2020-09-14 19:00 Frövi IK 2 - Hovsta IF 2 2020-06-29 09:48
P15 Regional Västra
2020-08-01 11:00 Skyllbergs IK (P15) - AFC Eskilstuna (P15) 2020-07-02 23:17
2020-08-15 15:00 Skyllbergs IK (P15) - FBK Karlstad (P15) 2020-07-02 23:17
2020-08-22 11:00 IFK Västerås FK (P15) - Örebro SK FK (P15) 2020-07-02 16:51
2020-08-29 15:30 IK Franke (P15) - AFC Eskilstuna (P15) 2020-07-01 17:27
2020-08-30 14:00 Örebro SK FK (P15) - Eskilstuna Södra FF (P15) 2020-07-03 11:01
2020-09-05 15:00 Skyllbergs IK (P15) - IFK Norrköping FK (P15) 2020-07-02 23:18
2020-09-06 13:00 IFK Västerås FK (P15) - Degerfors IF Ungdom (P15) 2020-07-02 16:53
2020-09-12 11:00 IFK Västerås FK (P15) - Eskilstuna Södra FF (P15) 2020-07-02 16:52
2020-09-13 14:00 Örebro SK FK (P15) - Degerfors IF Ungdom (P15) 2020-07-03 11:02
2020-09-13 15:30 IK Franke (P15) - FBK Karlstad (P15) 2020-07-01 17:27
2020-09-19 15:00 Skyllbergs IK (P15) - Eneby BK (P15) 2020-07-02 23:19
2020-09-26 12:00 Stångebro United BK (P15) - IFK Västerås FK (P15) 2020-07-03 11:10
2020-09-27 13:00 IK Franke (P15) - Skyllbergs IK (P15) 2020-07-01 17:28
2020-09-27 14:00 Örebro SK FK (P15) - Triangelns IK (P15) 2020-07-03 11:03
2020-10-03 11:00 Skyllbergs IK (P15) - Örebro SK FK (P15) 2020-07-02 23:19
2020-10-10 11:00 IFK Västerås FK (P15) - Triangelns IK (P15) 2020-07-02 16:54
2020-10-11 12:00 IK Franke (P15) - Stångebro United BK (P15) 2020-07-03 12:13
2020-10-17 15:00 Skyllbergs IK (P15) - IFK Västerås FK (P15) 2020-07-02 23:20
2020-10-24 11:00 IFK Västerås FK (P15) - IFK Norrköping FK (P15) 2020-07-03 08:09
2020-10-25 14:00 Örebro SK FK (P15) - Eneby BK (P15) 2020-07-03 11:05
P15 Regional Norra
2020-08-08 13:00 IK Brage (P15) - Hammarby IF FF (P15) 2020-07-02 20:56
2020-08-14 19:00 Upsala IF (P15) - Västerås SK FK (P15) 2020-07-02 23:42
2020-08-30 14:00 Djurgårdens IF FF (P15) - Karlslunds IF FK (P15) 2020-07-03 08:23
2020-08-30 15:00 IK Brage (P15) - Kvarnsvedens IK (P15) 2020-07-02 20:56
2020-09-13 14:00 Djurgårdens IF FF (P15) - Rynninge IK (P15) 2020-07-03 08:24
2020-09-27 13:00 IK Brage (P15) - Upsala IF (P15) 2020-07-02 20:58
2020-09-27 14:00 Djurgårdens IF FF (P15) - Västerås SK FK (P15) 2020-07-03 08:25
2020-10-04 13:00 Gideonsbergs IF (P15) - Hammarby IF FF (P15) 2020-07-01 10:56
2020-10-11 14:30 Djurgårdens IF FF (P15) - Gideonsbergs IF (P15) 2020-07-03 08:25
2020-10-11 15:00 IK Brage (P15) - Enköpings SK FK (P15) 2020-07-02 20:58
2020-10-18 13:00 Gideonsbergs IF (P15) - IK Brage (P15) 2020-07-01 10:56
2020-10-25 13:00 IK Brage (P15) - Falu BS FK (P15) 2020-07-02 20:59
2020-10-25 15:00 Djurgårdens IF FF (P15) - Forssa BK (P15) 2020-07-03 08:26
P15 Regional Södra
2020-08-11 18:30 Spelplats blir klart senare. IK Sirius FK (P15) - Skiljebo SK (P15) 2020-07-02 09:44
2020-08-25 19:15 Södertälje FK (P15) - IK Sirius FK (P15) 2020-06-29 09:18
2020-08-30 15:30 Skiljebo SK (P15) - Lindö FF (P15) 2020-06-29 22:21
2020-09-05 16:00 Västerås IK (P15) - Nyköpings BIS (P15) 2020-07-02 15:25
2020-09-06 12:00 IF Brommapojkarna (P15) - Skiljebo SK (P15) 2020-07-02 18:31
2020-09-13 15:00 Skiljebo SK (P15) - Vasalunds IF (P15) 2020-06-29 22:22
2020-09-19 16:00 Västerås IK (P15) - BK Sport (P15) 2020-07-02 15:25
2020-09-26 12:00 Skiljebo SK (P15) - Assyriska FF (P15) 2020-06-29 22:23
2020-09-27 12:00 IF Brommapojkarna (P15) - Vasalunds IF (P15) 2020-07-02 18:34
2020-10-03 13:30 Vaksala SK (P15) - IF Brommapojkarna (P15) 2020-07-01 09:11
2020-10-03 14:00 Västerås IK (P15) - IK Sirius FK (P15) 2020-07-02 15:26
2020-10-11 12:00 IF Brommapojkarna (P15) - Assyriska FF (P15) 2020-07-02 18:35
2020-10-11 18:00 Skiljebo SK (P15) - Västerås IK (P15) 2020-07-02 00:11
2020-10-18 15:00 BK Sport (P15) - Södertälje FK (P15) 2020-07-01 11:21
2020-10-24 13:15 IK Sirius FK (P15) - BK Sport (P15) 2020-07-02 09:47
2020-10-25 12:00 IF Brommapojkarna (P15) - Västerås IK (P15) 2020-07-02 18:35
2020-10-25 13:30 Vaksala SK (P15) - Assyriska FF (P15) 2020-07-01 09:12
2020-10-25 15:00 Skiljebo SK (P15) - BK Hird (P15) 2020-07-01 23:28
2020-10-28 19:15 Assyriska FF (P15) - Nyköpings BIS (P15) 2020-06-28 18:30
P12 (7mot7) 2 höst
2020-08-17 00:00 Kurdiska FF Örebro - Rynninge IK 1 2020-07-03 10:56
2020-08-31 00:00 Kurdiska FF Örebro - Karlslunds IF FK Blå 2020-07-03 10:56
2020-09-21 00:00 Kurdiska FF Örebro - Lekebergs IF/Fjugesta 2020-07-03 10:57
P12 (7mot7) 3 höst
2020-08-17 00:00 Adolfsbergs IK Vit - Laxå IF 2 2020-07-02 15:06
2020-08-31 00:00 Lillån FK Vit - ÖrebroSyrianska IF Ungdom 2 2020-07-02 15:05
2020-09-28 00:00 Laxå IF 2 - Hovsta IF Svart 2020-07-02 15:05
P11 (7mot7) 2 höst
2020-08-17 00:00 Latorps IF 1 - Vivalla SK 2020-07-03 10:32
2020-08-31 00:00 Latorps IF 1 - IFK Hallsberg FK 2020-07-03 10:32
2020-09-21 00:00 Latorps IF 1 - Skyllbergs IK 2020-07-03 10:33
P11 (7mot7) 4 höst
2020-08-17 00:00 Latorps IF 2 - GSBK 2 2020-07-03 10:33
2020-08-24 00:00 Latorps IF 2 - Nora BK 1 2020-07-03 10:33
2020-08-31 00:00 Finnerödja IF - Lillån FK 3 2020-07-02 15:58
2020-08-31 00:00 Ervalla SK/Axberg - IFK Askersund 2020-07-02 15:58
2020-08-31 00:00 Fjugesta IF - Östra Almby FK 2020-07-02 15:57
2020-09-07 00:00 GSBK 2 - Fjugesta IF 2020-07-02 15:54
2020-09-07 00:00 GSBK 1 - Sköllersta IF 2020-07-02 15:53
2020-09-07 00:00 Latorps IF 2 - Finnerödja IF 2020-07-03 10:34
2020-09-07 00:00 Lillån FK 3 - Ervalla SK/Axberg 2020-07-02 15:58
2020-09-21 00:00 IK Sturehov Vit - GSBK 1 2020-07-02 15:54
2020-09-21 00:00 IFK Askersund - Lillån FK 3 2020-07-02 15:57
2020-09-21 00:00 Sköllersta IF - Finnerödja IF 2020-07-02 15:58
2020-09-28 00:00 Östra Almby FK - IFK Askersund 2020-07-02 15:57
2020-09-28 00:00 Lillån FK 3 - Latorps IF 2 2020-07-02 15:55
2020-09-28 00:00 Finnerödja IF - IK Sturehov Vit 2020-07-02 15:55
P10 (7mot7) 3 Södra vår
2020-05-17 10:00 Latorps IF - HOIF 2020-07-03 10:35
2020-06-15 00:00 Latorps IF - IFK Askersund 2020-07-03 10:35
P10 (7mot7) 1 höst
2020-09-21 00:00 Örebro SK FK Svart 1 - ÖrebroSyrianska IF Ungdom Gul 2020-07-02 16:33
P9 (f.2011) 5mot5 Medel 5 höst
2020-09-07 00:00 Rynninge IK Blå - Lekebergs IF Röd 2020-07-02 17:25
2020-09-07 00:00 Karlslunds IF FK Vit - IFK Kumla Röd 2020-07-02 17:25
P8 (f.2012) 5mot5 Medel 1 höst
2020-09-07 00:00 Örebro SK FK Svart 1 - Östra Almby FK 2020-06-29 14:48
2020-09-21 00:00 Mariebergs IK 1 - Örebro SK FK Svart 1 2020-06-29 14:48
P8 (f.2012) 5mot5 Medel 2 höst
2020-08-23 10:00 Hovsta IF Röd - Lillån FK 2020-07-02 09:19
2020-08-30 17:00 Lekebergs IF - Hovsta IF Röd 2020-07-02 16:31
2020-09-13 10:00 Hovsta IF Röd - Örebro SK FK Vit 1 2020-07-02 09:49
2020-09-13 17:00 Lekebergs IF - ÖrebroSyrianska IF Ungdom Röd 2020-07-02 16:32
2020-09-21 00:00 ÖrebroSyrianska IF Ungdom Röd - Hovsta IF Röd 2020-06-29 14:52
P8 (f.2012) 5mot5 Medel 3 höst
2020-08-29 10:00 Hovsta IF Blå - Örebro SK FK Vit 2 2020-07-02 09:20
2020-09-27 10:00 Hovsta IF Blå - IK Sturehov Blå 2020-07-02 09:21
P8 (f.2012) 5mot5 Medel 4 höst
2020-09-05 10:00 Hovsta IF Gul - IFK Askersund 2020-07-02 09:22
2020-09-07 00:00 Karlslunds IF HFK Svart - IK Sturehov Röd 2020-06-29 15:00
2020-09-26 10:00 Hovsta IF Gul - Karlslunds IF HFK Svart 2020-07-02 09:23
P8 (f.2012) 5mot5 Lätt 1 höst
2020-09-21 00:00 Fellingsbro GOIF - Kopparberg BK 2020-06-29 15:04
P8 (f.2012) 5mot5 Lätt 3 höst
2020-09-21 00:00 Adolfsbergs IK Gul - Pålsboda GOIF 2020-06-29 15:14
P8 (f.2012) 5mot5 Lätt 4 höst
2020-09-21 00:00 Glanshammars IF Gul - IFK Kumla 2020-06-29 15:18
P9 (f.2011) 5mot5 Lätt 1 höst
2020-09-14 00:00 IFK Hallsberg FK - Mullhyttans IF 2020-06-30 17:09
2020-09-14 00:00 Skyllbergs IK - Yxhults IK 2020-06-30 17:10
2020-09-21 00:00 Sköllersta IF - Skyllbergs IK 2020-06-30 17:10
2020-09-21 00:00 Mullhyttans IF - Mosjö SK Vit 2020-06-30 17:10
2020-09-21 00:00 Yxhults IK - IFK Hallsberg FK 2020-06-30 17:11
F15-17 Blå (2) (11mot11) höst
2020-08-15 11:00 Västerås BK 30 2 - Rynninge IK 2020-07-01 14:25
2020-09-13 11:00 Västerås BK 30 2 - Västanfors IF FK 2020-07-01 14:25
2020-09-26 11:00 Västerås BK 30 2 - Romfartuna/ IFK Västerås 2020-07-01 14:25
F10/12 (7mot7) 1 vår
2020-06-22 18:30 IFK Hallsberg FK 1 - ÖrebroSyrianska IF Ungdom 1 2020-06-29 19:16
F10/12 (7mot7) 1 höst
2020-08-31 00:00 KIF Örebro DFF 1 - Örebro SK Söder 1 2020-06-30 14:58
2020-08-31 00:00 ÖrebroSyrianska IF Ungdom 1 - Adolfsbergs IK 1 2020-06-30 14:59
2020-08-31 00:00 Rynninge IK 1 - Hovsta IF 1 2020-06-30 15:00
2020-08-31 00:00 Mosjö SK 1/Sköllersta - Lillån FK 2 2020-06-30 14:59
2020-09-07 00:00 Örebro SK Söder 1 - Lillån FK 1 2020-06-30 14:58
2020-09-07 00:00 Adolfsbergs IK 1 - KIF Örebro DFF 1 2020-06-30 14:59
2020-09-07 00:00 Lillån FK 2 - ÖrebroSyrianska IF Ungdom 1 2020-06-30 14:59
2020-09-07 00:00 Hovsta IF 1 - Mosjö SK 1/Sköllersta 2020-06-30 14:59
2020-09-21 00:00 IFK Kumla 1 - Örebro SK Söder 1 2020-06-30 14:58
F10/12 (7mot7) 2 höst
2020-08-17 00:00 Fjugesta IF - IFK Hallsberg FK 1 2020-06-30 14:53
2020-08-17 00:00 HOIF/SMÅ IF - Rynninge IK 2 2020-06-30 14:53
2020-08-17 00:00 IFK Lindesberg 1 Vit - Mariebergs IK 1 2020-06-30 14:53
2020-08-17 00:00 BK Forward - Kopparberg BK 1 2020-06-30 14:53
2020-08-17 00:00 Örebro SK Söder 2 - KIF Örebro DFF 2 2020-06-30 14:53
2020-08-24 00:00 KIF Örebro DFF 2 - Fjugesta IF 2020-06-30 14:53
2020-08-24 00:00 Mariebergs IK 1 - BK Forward 2020-06-30 14:53
2020-08-24 00:00 IFK Hallsberg FK 1 - HOIF/SMÅ IF 2020-06-30 14:53
2020-08-24 00:00 Kopparberg BK 1 - Örebro SK Söder 2 2020-06-30 14:53
2020-08-24 00:00 Rynninge IK 2 - IFK Lindesberg 1 Vit 2020-06-30 14:53
2020-08-31 00:00 KIF Örebro DFF 2 - HOIF/SMÅ IF 2020-06-30 14:53
2020-08-31 00:00 IFK Hallsberg FK 1 - IFK Lindesberg 1 Vit 2020-06-30 14:53
2020-08-31 00:00 Rynninge IK 2 - BK Forward 2020-06-30 14:53
2020-08-31 00:00 Mariebergs IK 1 - Kopparberg BK 1 2020-06-30 14:53
2020-08-31 00:00 Fjugesta IF - Örebro SK Söder 2 2020-06-30 14:53
2020-09-07 00:00 Örebro SK Söder 2 - Mariebergs IK 1 2020-06-30 14:53
2020-09-07 00:00 IFK Lindesberg 1 Vit - KIF Örebro DFF 2 2020-06-30 14:53
2020-09-07 00:00 HOIF/SMÅ IF - Fjugesta IF 2020-06-30 14:53
2020-09-07 00:00 Kopparberg BK 1 - Rynninge IK 2 2020-06-30 14:53
2020-09-07 00:00 BK Forward - IFK Hallsberg FK 1 2020-06-30 14:53
2020-09-21 00:00 BK Forward - KIF Örebro DFF 2 2020-06-30 14:53
2020-09-21 00:00 IFK Lindesberg 1 Vit - Fjugesta IF 2020-06-30 14:53
2020-09-21 00:00 Kopparberg BK 1 - IFK Hallsberg FK 1 2020-06-30 14:53
2020-09-21 00:00 Örebro SK Söder 2 - HOIF/SMÅ IF 2020-06-30 14:53
2020-09-21 00:00 Mariebergs IK 1 - Rynninge IK 2 2020-06-30 14:53
2020-09-28 00:00 KIF Örebro DFF 2 - Kopparberg BK 1 2020-06-30 14:53
2020-09-28 00:00 Fjugesta IF - BK Forward 2020-06-30 14:53
2020-09-28 00:00 HOIF/SMÅ IF - IFK Lindesberg 1 Vit 2020-06-30 14:53
2020-09-28 00:00 IFK Hallsberg FK 1 - Mariebergs IK 1 2020-06-30 14:53
2020-09-28 00:00 Rynninge IK 2 - Örebro SK Söder 2 2020-06-30 14:53
F8 (f.2012) 5mot5 höst Norra
2020-09-21 00:00 Lillån FK Grön - Örebro SK Söder Svart 2020-06-29 13:00
F8 (f.2012) 5mot5 höst Södra
2020-09-07 00:00 Örebro SK Söder Vit - Mariebergs IK Blå 2020-06-29 13:20
2020-09-21 00:00 Mariebergs IK Vit - Örebro SK Söder Vit 2020-06-29 13:19
Träningsmatcher Örebro Fotboll
2020-07-31 18:00 IFK Örebro (D4H) - Adolfsbergs IK (D3H) 2020-06-29 12:55
Myresjöhus cup herrar, Cupspel
2020-07-28 19:00 Stene IF - Adolfsbergs IK 2020-06-29 08:59
2020-07-31 19:00 IFK Askersund - Rynninge IK 2020-06-29 08:57
2020-08-26 Frövi IK - Vinnare i match 121910018 2020-06-29 12:10
Myresjöhus cup damer, Cupspel
2020-09-16 19:00 IFK Hallsberg FK - KIF Örebro DFF 2020-07-01 09:06
Träningsmatcher P15 Regional
2020-06-28 00:00 (Inställd) Lillån FK (P15) - Örebro SK FK (P15) 2020-07-01 09:11